Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Z przedszkola do szkoły - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkola do szkoły

Joanna Berdzik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty odwiedzili 25 kwietnia placówki oświatowe w Głoskowie (gmina Piaseczno). Spotkali się też z przedstawicielami środowiska oświatowego i rodzicami przyszłych pierwszaków.

Joanna Berdzik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty byli (25 kwietnia) gośćmi dzieci z Przedszkola nr 6 i Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Głoskowie (gmina Piaseczno). Minister, Kurator, a także Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis musieli sprostać wyzwaniom pracy w zespole pięcio- i  sześciolatków.

 

Obie placówki łączy wieloletnia współpraca. Jak podkreślają dyrektorzy przedszkola i szkoły podstawowej podejmowane działania ułatwiają najmłodszym start w I klasie. Przedszkolak poznaje szkołę zanim do niej pójdzie. W szkole organizowane są m.in. dni otwarte dla rodziców, którzy mogą spotkać się bezpośrednio z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

 

Podczas wizyty w gminie Piaseczno Wiceminister  i Kurator spotkali się również z przedstawicielami lokalnych samorządów terytorialnych, dyrektorami placówek oświatowych oraz nauczycielami. Mieli też okazję rozmawiać z rodzicami przyszłych pierwszaków na temat obniżenia wieku szkolnego.


Dodatkowe informacje na temat wizyty w gminie Piaseczno dostępne są na stronie MEN.

 

 

 

Metryczka

25.04.2013
Data publikacji 25.04.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry