Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rodzice w szkole - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzice w szkole

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce spotkali się (23 kwietnia) z Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty. Współpraca szkoły z rodzicami najmłodszych uczniów została doceniona przez wojewódzkie jury w konkursie Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

Mazowiecki Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański odwiedził (23 kwietnia) uczniów klasy I w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce. W zajęciach wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców. Działalność szkoły i jej współpraca z rodzicami najmłodszych uczniów została doceniona przez wojewódzkie jury w konkursie Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Placówka znalazła się w gronie laureatów, w kategorii „Rada Rodziców”.


- Szkoła oferuje zarówno wysoki poziom edukacyjny, jak też  bardzo dobre wyposażenie i warunki lokalowe. Chcieliśmy zobaczyć z bliska w czym tkwi sukces współpracy z rodzicami, aby promować dobre rozwiązania w całym województwie – powiedział Mariusz Dobijański Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Konkursu „Mam 6 lat”, organizowany już po raz drugi, miał na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Kurator wziął także udział w odbywającym się tego dnia w Ostrołęce przeglądzie  przedszkolnych orkiestr dziecięcych. Projekt Inspiracji muzycznych z instrumentem niekonwencjonalnym  został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Warszawie, jako innowacja pedagogiczna przez Przedszkole Miejskie nr 13 w Ostrołęce.

 


Metryczka

23.04.2013
Data publikacji 23.04.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry