Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Z przedszkola do szkoły - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkola do szkoły

Dobra współpraca pomiędzy przedszkolem a szkołą ułatwia uczniom start w szkole podstawowej. Mazowiecki Kurator Oświaty odwiedził Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 288 w Warszawie oraz Szkołę Podstawową nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie.

Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty był gościem dzieci w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 288 w Warszawie oraz w Szkole Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie.


Kurator wraz z Burmistrzem Dzielnicy Żoliborz Krzysztofem Buglą musiał sprostać wyzwaniom pracy w zespole pięciolatków oraz sześciolatków.


„Dziękuję Państwu za zaangażowanie w dobre przygotowanie swoich wychowanków do szkoły” – powiedział Mazowiecki Kurator Oświaty. Warto zauważyć, że dzięki współpracy przedszkola z pobliskimi szkołami oraz władzami dzielnicy przyszli uczniowie oraz ich rodzice mają okazję poznać szkolną rzeczywistość oraz przyszłych nauczycieli.Szkoła organizuje dla kandydatów do klasy pierwszej w ramach programu adaptacyjnego sobotnie zajęciach w Akademii Przedszkolaka. Pod okiem przyszłych wychowawców klas pierwszych poznają szkołę i zwyczaje w niej panujące. Przedszkolaki uczestniczą w otwartych zajęciach szkolnych.


 

Metryczka

15.04.2013
Data publikacji 15.04.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry