Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Przedszkolaki pytają… Kuratora - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki pytają… Kuratora

„Czy lubił Pan chodzić do szkoły?”, „Czy fajnie jest być Kuratorem” to nie jedyne pytania jakie miały okazję zadać dzieci z Przedszkola nr 317 „Smykolandia” w Warszawie Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty, który 10 kwietnia odwiedził placówkę.

 

 Czy lubił Pan chodzić do szkoły?”, „Czy fajnie jest być Kuratorem” to nie jedyne pytania jakie miały okazję zadać dzieci z Przedszkola nr 317 „Smykolandia” w Warszawie Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty, Karolowi Semikowi, który 10 kwietnia odwiedził placówkę. Pod „ostrzałem” pytań przedszkolaków znalazł się też obecny na spotkaniu Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Krzysztof Skolimowski.  Dzieci doskonale wiedziały, czym zajmuje się Kurator – „Dba o to, żeby dzieci się dobrze uczyły” – to Maja z grupy 5-latków, zaś „Burmistrz dba o miasto ale zna się też na zabawkach” – według Mai.

Kurator i burmistrz spotkali się z najstarszą grupą przedszkolaków (5-latków) i kadrą pedagogiczną placówki, a następnie wzięli udział w zajęciach z 6-latkami z klasy I, w sąsiadującej Szkole Podstawowej Nr 191 im. J.I. Kraszewskiego.

 

Obie placówki łączy wieloletnia współpraca służąca niwelowaniu ewentualnych problemów związanych z przechodzeniem dzieci z przedszkola do szkoły. - „Przedszkolak poznaje szkołę zanim do niej pójdzie. Staramy się pomóc wszystkim rodzicom, rozwiewamy i wyjaśniamy pojawiające się wątpliwości'– mówi Anna Rumińska, Dyrektor Przedszkola „Smykolandia”.

Przedszkolaki odwiedzają szkołę i uczestniczą we wspólnie organizowanych przedsięwzięciach. W spotkaniach w przedszkolu, w szczególności z rodzicami dzieci 5-letnich, biorą udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i psycholodzy, przybliżając m.in. założenia podstawy programowej klasy I szkoły podstawowej i analizę gotowości szkolnej dziecka.
– „Te działania pomagają i dzieciom, i ich rodzicom. Warto je powielać w innych przedszkolach i szkołach podstawowych' - podkreśla Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty.        

Metryczka

10.04.2013
Data publikacji 10.04.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry