Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Jak rozmawiać z młodzieżą o alkoholu? Premiera filmu edukacyjno - profilaktycznego „Domówka” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak rozmawiać z młodzieżą o alkoholu? Premiera filmu edukacyjno - profilaktycznego „Domówka”

Film „Domówka” jest pomocą dydaktyczną do wykorzystania podczas działań profilaktycznych prowadzonych wśród młodzieży. Projekt powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby zachęcić ich do debaty na temat konsekwencji spożywania alkoholu oraz innych zachowań ryzykownych. Film przygotował Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji.

W Multikinie Złote Tarasy odbyła się (27 marca) uroczysta premiera filmu edukacyjno - profilaktycznego „Domówka”, przeznaczonego dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Fabuła kilkuminutowej produkcji koncentruje się wokół tytułowej „domówki” zorganizowanej przez jednego z nastolatków pod nieobecność rodziców. Bohaterami filmu są Ania, Szymon i Paweł, na których to życie w znaczący sposób wpłyną wydarzenia, jakie rozegrają się w trakcie imprezy.

Założeniem filmu jest pokazanie młodzieży eksperymentującej z alkoholem i konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z jego spożywania. Jednocześnie obraz ma być wstępem do rozmowy o możliwych zakończeniach z pozoru niewinnych sytuacji.

W premierze filmu uczestniczył m.in. Tadeusz Sławecki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka oraz Mariusz Dobijański Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Film wraz z dołączonym do niego scenariuszem lekcji zostanie bezpłatnie przekazany do placówek oświatowych jako pomoc dydaktyczna, w tym m.in. do jednostek Policji w całej Polsce.

 

Metryczka

27.03.2013
Data publikacji 27.03.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry