Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski zainaugurował (11 lutego br.) kampanię społeczną „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, której celem jest zwrócenie uwagi jak niebezpieczne i szkodliwe są skutki tego zjawiska.

Warszawa, 15 lutego 2013 r.ZIN.0344.35.2013.MD

Dyrektorzy gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych
z terenu województwa mazowieckiego


Szanowni Państwo,

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski zainaugurował (11 lutego br.) kampanię społeczną „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, której celem jest zwrócenie uwagi jak niebezpieczne i szkodliwe są skutki tego zjawiska. Należy zauważyć, że tylko w roku 2012 w województwie mazowieckim odnotowano ponad 12 tysięcy pożarów łąk i nieużytków rolnych, najwięcej na południu Mazowsza w powiatach: radomskim – 970, szydłowieckim - 688, przysuskim - 380 i w mieście Radom - 590.

Jednym z elementów wspomnianej akcji są działania edukacyjne prowadzone w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. W lekcjach organizowanych z udziałem strażaków, pracowników Lasów Państwowych i policjantów mogą uczestniczyć szkoły z całego województwa. Zainteresowane placówki powinny skontaktować się z miejscową komendą straży pożarnej. Materiały informacyjne są do pobrania na stronach internetowych www.mazowieckie.pl (baner „STOP! Wypalaniu traw”) oraz www.swiadomizagrozenia.pl.

Zachęcam do udziału w tak ważnej społecznie akcji.                                                                                                                                                             Mazowiecki Kurator Oświaty
                                                                                                                                                                                  /-/
                                                                                                                                                                         Karol Semik

Metryczka

15.02.2013
Data publikacji 15.02.2013
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry