Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci z Mazowsza - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci z Mazowsza

27 listopada w po raz szósty dzieci z województwa mazowieckiego otrzymały finansowe wsparcie fundacji Polish Orphans Charity. Stypendia przekazano łącznie 23 młodym artystom.

27 listopada w po raz szósty dzieci z województwa mazowieckiego otrzymały finansowe wsparcie fundacji Polish Orphans Charity. Stypendia przekazano łącznie 23 młodym artystom. Podczas uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim z młodymi stypendystami spotkali się m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, a także przedstawiciele ambasady Kanady oraz władz samorządowych.

Przyznane stypendia uczniowie mogą przeznaczyć na edukację artystyczną. W zależności od potrzeb może to być zakup instrumentu muzycznego, książek, opłata dodatkowych zajęć czy materiałów potrzebnych do pracy twórczej. W tym roku fundacja przyznała 65 stypendiów dla uczniów z całej Polski.


Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 r. w Kanadzie. Jej głównym celem jest niesienie pomocy uzdolnionym artystycznie sierotom. Dotychczas w Polsce wybudowano kilkadziesiąt placów zabaw w domach dziecka oraz dofinansowano Szpital Dziecięcy w Warszawie. Fundacja obejmuje pomocą również dzieci m.in. z Afganistanu, Czech, Słowacji, Słowenii i Ukrainy.
 

Metryczka

27.11.2012
Data publikacji 27.11.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Woźniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Woźniak
do góry