Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Radośnie w przedszkolu – Światowy Dzień Pluszowego Misia - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radośnie w przedszkolu – Światowy Dzień Pluszowego Misia

W Światowy Dzień Pluszowego Misia Mazowiecki Kurator Oświaty spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 49 „Pluszowego Misia” w Warszawie.

W Światowy Dzień Pluszowego Misia Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik (23 listopada) spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 49 „Pluszowego Misia” w Warszawie. Tego dnia dzieci oczywiście przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców.
 

We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, ale na szczęście tak nie jest.
 

Święto jednej z najpopularniejszych zabawek ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Początek historii pluszowego misia wiązany jest wydarzeniem z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był rysownik Clifford Berryman, który opublikował w waszyngtońskich gazetach komiks. Cukiernik z Brooklynu Morris Michton postanowił wykorzystać zdrobniałe imię prezydenta i zaczął sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.


Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości z okazji święta sympatycznego pluszaka  

Metryczka

23.11.2012
Data publikacji 23.11.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Woźniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Woźniak
do góry