Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Dzień Edukacji Narodowej w Związku Nauczycielstwa Polskiego - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Edukacji Narodowej w Związku Nauczycielstwa Polskiego

Na uroczystości (17 października) z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanej przez Zarząd Okręgu Mazowieckiego ZNP w Sali Zjazdowej ZG ZNP w Warszawie, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik wręczył uhonorowanym nauczycielom odznaczenia resortowe.

Na uroczystości (17 października) z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanej przez Zarząd Okręgu Mazowieckiego ZNP w Sali Zjazdowej ZG ZNP w Warszawie, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik wręczył uhonorowanym nauczycielom odznaczenia resortowe - medale Komisji Edukacji Narodowej.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej to uroczystości, które podkreślają rolę i znaczenie pracy nauczyciela i wychowawcy, tak ważnej w kształtowaniu poczucia wartości, światopoglądu i postawy młodego człowieka.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.
 

Metryczka

17.10.2012
Data publikacji 17.10.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry