Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Uhonorowano nauczycieli na Mazowszu - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uhonorowano nauczycieli na Mazowszu

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniono nauczycieli i pracowników oświaty.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej (10 października) zorganizowanej przez Delegaturę w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie wyróżniono ponad stu nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Siedlec i okolicznych powiatów.

Przyznano: 2 Brązowe Krzyże Zasługi, 17 Złotych i 15 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, 63 medale Komisji Edukacji Narodowej i 11 nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty. „Cieszę się razem z Państwem, że tak trudna i wymagająca dużego oddania praca została uhonorowana” – powiedział Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Mariusz Dobijański, przedstawiciele samorządów terytorialnych i instytucji oświatowych.

11 października wyróżniono nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Ciechanowa, Ostrołęki i okolicznych powiatów. Łącznie przyznano: 1 Złoty, 1 Srebrny i 6 Brązowych Krzyży Zasługi, 41 Złotych, 29 Srebrnych i 18 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, 144 medale Komisji Edukacji Narodowej oraz 15 nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W dniu 12 października wyróżniono nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Radomia i okolicznych powiatów. Łącznie przyznano: 2 Złote, 3 Srebrne i 6 Brązowych Krzyży Zasługi, 21 Złotych, 39 Srebrne i 10 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, 7 medali Komisji Edukacji Narodowej oraz 16 nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

15 października uhonorowano odznaczeniami nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich. Przyznano: 1 Złoty, 2 Srebrne i 2 Brązowe Krzyże Zasługi, 80 Złotych, 91 Srebrnych i 38 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, 61 medali Komisji Edukacji Narodowej, 37 nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz 62 nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W uroczystościach w Ciechanowie, Ostrołęce, Radomiu i Warszawie wzięli udział Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

16 października, w uroczystości nadania odznaczeń nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Płocka i okolicznych powiatów, przyznano: 7 Złotych, 6 Srebrnych i 16 Brązowych Krzyży Zasługi, 44 Złote, 50 Srebrnych i 31 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, 4 nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz 10 nagród Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek, a także Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. 

Metryczka

10.10.2012
Data publikacji 10.10.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry