Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Stulecie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stulecie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu

Liceum Ogólnokształcącego im. ks.Piotra Skargi w Grójcu obchodzi stulecie funkcjonowania szkoły. Uroczystości, w których wziął udział m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty odbyły się 28 września br.

Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu obchodzi stulecie funkcjonowania szkoły. Uroczystości, w których wziął udział m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik odbyły się 28 września br.

Liceum (1912) jest najstarszą szkołą w powiecie grójeckim i na Mazowszu. Obecny budynek został wybudowany przed wybuchem II Wojny Światowej. Po zakończeniu wojny cyklicznie dobudowano nowe pomieszczenia m.in. salę gimnastyczną, nowe sale lekcyjne oraz szatnie. Obecnie do szkoły uczęszcza 631 uczniów. Warto zauważyć, że absolwenci szkoły kończą renomowane wyższe uczelnie i obecnie pełnią stanowiska w administracji centralnej, samorządowej oraz w wielu znaczących instytucjach krajowych i zagranicznych.


Rok 2012 jest niezwykle istotny dla społeczności szkolnej grójeckiego Liceum, jubileusz zbiega się bowiem z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2012 Rokiem ks. Piotra Skargi (w obecnym roku przypada 400-setna rocznica jego śmierci). Parlamentarzyści w swej uchwale podkreślają wyjątkową rolę jaką ks. Piotr Skarga odegrał w historii Polski jako czołowy polski przedstawiciel kontrreformacji, filantrop oraz ten, który w trosce o Ojczyznę miał odwagę nazwać po imieniu polskie przywary.

Metryczka

28.09.2012
Data publikacji 28.09.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry