Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia, o godzinie 17.00, oddaj hołd Powstańcom Warszawskim. Zachęcamy młodzież, wychowawców i nauczycieli do wzięcia udziału w uroczystościach zaplanowanych w 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i uczczenia pamięci bohaterów walk trwających przez 63 dni. W programie uroczystości zaplanowanych zostało szereg spotkań i wydarzeń kulturalnych.

1 sierpnia, o godzinie 17.00, oddaj hołd Powstańcom Warszawskim. Zachęcamy młodzież, wychowawców i nauczycieli do wzięcia udziału w uroczystościach zaplanowanych w 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i uczczenia pamięci bohaterów walk trwających przez 63 dni. W programie uroczystości zaplanowanych zostało szereg spotkań i wydarzeń kulturalnych (zobacz program obchodów).

Powstanie Warszawskie trwało od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach Akcji Burza. Skierowane było przeciwko okupacji niemieckiej. Powstanie pochłonęło ok. 200 tys. ofiar. W wyniku działań zbrojnych i represji popowstańczych zniszczeniu uległo 70 % powierzchni miasta. Zasadniczym celem Powstania Warszawskiego było zaakcentowanie powojennej suwerenności Polski.
 

Metryczka

30.07.2012
Data publikacji 30.07.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry