Moje skróty

Schowek

Pokaż (3)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania - MEN - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania - MEN

Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (MEN)

 

Warszawa, 06 czerwca 2012 r.
 KPU.5750.2.2012.BJ
 
Państwo Dyrektorzy
publicznych i niepublicznych
gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
dla młodzieży
 
 
Szanowni Państwo,

      nawiązując do postanowień art. 90i ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) uprzejmie proszę Państwa o wnikliwe przeprowadzenie procedury typowania kandydatów do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2011/2012, uwzględniając wybitne osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012.

W związku z powyższym:

Rada pedagogiczna na podstawie uchwały podjętej po zakończeniu klasyfikacji rocznej i po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły (jeśli została powołana), przedstawia kuratorowi oświaty wnioski (zał. nr 2 – karta zgłoszeniowa) kandydatów do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (MEN):
  • dnia zakończenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych, w przypadku uczniów klas programowo najwyższych
  • 11 lipca – w przypadku uczniów pozostałych klas. 
Do Kuratorium Oświaty należy przesłać 2 egzemplarze wniosków (w tym jeden egzemplarz podpisany przez dyrektora szkoły) dla każdego kandydata do tego stypendium.

Kandydatami do stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania mogą być uczniowie szkół publicznych dla młodzieży lub szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży, którzy w roku szkolnym 2011/2012 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne, zwłaszcza wyszczególnione w artykule 90i ust. 1 ww. ustawy o systemie oświaty.
 
Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania może być przyznane uczniowi uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności: 
  • laureatowi międzynarodowej olimpiady lub laureatowi i finaliście olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju;
  • laureatowi konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe;
  • uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej uzyskującemu najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki;
  • uczniowi uczestniczącemu w zajęciach w uczelni, przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów;
  • uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.
Stypendystami ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania mogą być również uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym tj. 2011/2012 ukończyli szkołę ponadgimnazjalną.

Do wniosku należy dołączyć kopie zaświadczeń, dyplomów i innych dokumentów (w dwóch egzemplarzach) potwierdzających osiągnięcia kandydatów tylko w roku szkolnym 2011/2012.

Wnioski kandydatów ze szkół artystycznych należy kierować do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
z up. Mazowieckiego Kuratora Oświaty
/-/
Katarzyna Góralska
Mazowiecki Wicekurator Oświaty
 

 

 

Metryczka

08.06.2012
Data publikacji 08.06.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Cichostępska
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Woźniak
do góry