Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Mazowiecka Gala etapu regionalnego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka Gala etapu regionalnego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”

30 maja br. w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się wojewódzkie podsumowanie konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”

Promocja najciekawszych form aktywności rad rodziców sprzyjających przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole oraz wsparcie współpracy między radami rodziców w szkołach i przedszkolach to główne cele ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, którego wojewódzkie podsumowanie odbyło się 30 maja br. w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Pan Mirosław Sielatycki, Mazowiecki Kurator Oświaty  – Pan Karol Semik, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji – Pan Jarosław Wojdyła, Dyrektor Biura Edukacji m. st. Warszawy – Pani Joanna Gospodarczyk oraz Prezydent Miasta Legionowa – Pan Roman Smogorzewski.

Uroczystość uatrakcyjniły występy artystyczne zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku.

Na Mazowszu w konkursie „Mam 6 lat” wzięło udział 39 szkół podstawowych i 22 przedszkola.

W kategorii „Przedszkola” dwa pierwsze miejsca przyznano ex aequo: Gminnemu Przedszkolu w Zespole Szkół w Sterdyni oraz Miejskiemu Przedszkolu nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Trzecie miejsce zajęło Przedszkole nr 338 w Warszawie.

W kategorii „Szkoły” pierwsze miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie. Drugie i trzecie miejsca otrzymały odpowiednio Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Skułach oraz Szkoła Podstawowa w Korytowie.

Konkurs „Mam 6 lat” jest częścią ogólnopolskiej akcji informacyjnej, która ma za zadanie przybliżyć ideę obniżenia wieku szkolnego rodzicom przedszkolaków. W konkursie udział wzięli rodzice dzieci z 264 przedszkoli i 410 szkół z całej Polski.
Na początku czerwca przewidziane są uroczystości centralne.Metryczka

30.05.2012
Data publikacji 30.05.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Szafran
Osoba udostępniająca informację:
Anna Szafran
do góry