Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Pomocna dłoń” dla dzieci z terenów poszkodowanych przez nawałnice - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomocna dłoń” dla dzieci z terenów poszkodowanych przez nawałnice

Blisko 450 dzieci z siedmiu gmin, które ucierpiały podczas ubiegłorocznych nawałnic wypoczywa w Zakopanem i w Białym Dunajcu. 12-dniowy pobyt w zimowej stolicy Polski zorganizowała radomska delegatura Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Chorągiew Łódzka ZHP Hufiec „Łask” z pomocą lokalnych struktur harcerzy. Wszystko odbywa się w ramach akcji „Pomocna dłoń”.

Blisko 450 dzieci z siedmiu gmin, które ucierpiały podczas ubiegłorocznych nawałnic wypoczywa w Zakopanem i w Białym Dunajcu. 12-dniowy pobyt w zimowej stolicy Polski zorganizowała radomska delegatura Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Chorągiew Łódzka ZHP Hufiec „Łask” z pomocą lokalnych struktur harcerzy.
Wszystko odbywa się w ramach akcji „Pomocna dłoń”.


Wypoczynek zaplanowany został w niezwykle interesujący sposób. Baseny termalne i aquapark, wjazd kolejką linową na Gubałówkę oraz kulig to tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych dla uczestników. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił na lodowisku, grając w paintball czy wspinając się na ścianki. W programie znalazł się także cały dzień w kopalni soli w Wieliczce. Organizatorzy zaplanowali również wyjście w góry, jeżeli pogoda będzie sprzyjajała wędrówkom. Na zakończenie zimowego wypoczynku każdy z uczestników otrzyma plecak z artykułami szkolnymi. Przez cały okres trwania zimowiska uczestnikom zapewniono pomoc psychologów.

Z wyjazdu skorzystały dzieci w wieku szkolnym z gmin: Przytyk, Stara Błotnica, Radzanów, Klwów, Gielniów, Potworów i Rusinów. Rodzice wypoczywającej młodzieży za cały pobyt oraz wszystkie związane z nim wyjścia, dodatkowe atrakcje i użytkowe „pamiątki” w postaci plecaków z wyposażeniem wnieśli symboliczną opłatę 100 zł.

To już drugi wypoczynek, zorganizowany dla dzieci z terenów poszkodowanych przez nawałnice. Latem zeszłego roku prawie 600 dzieci wyjechało do Zakopanego i nad morze - do Jarosławca, Dąbek. Tamten pobyt, podobnie jak obecny zorganizowany został wspólnie przez Chorągiew Łódzką ZHP i radomską delegaturę Kuratorium Oświaty.

Metryczka

20.01.2012
Data publikacji 20.01.2012
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Dorota Sokołowska
Osoba udostępniająca informację:
Anna Szafran
do góry