Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wyprawki dla uczniów - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprawki dla uczniów

Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki, wręczył 516 zestawów przyborów szkolnych delegacjom uczniów z siedmiu mazowieckich gmin, które ucierpiały podczas gwałtownych wichur i burz. Wyprawki zostały przygotowane przez harcerzy z Hufca Łask im. Dywizjonu 303.

W dniu 16 września br. Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki, wręczył 516 zestawów przyborów szkolnych delegacjom uczniów z siedmiu mazowieckich gmin, które ucierpiały podczas gwałtownych wichur i burz. Wyprawki zostały przygotowane przez harcerzy z Hufca Łask im. Dywizjonu 303.

Zawartość paczek była konsultowana z nauczycielami, co pomogło dostosować wyposażenie zarówno do potrzeb uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Zestawy zawierały m.in. plecaki, zeszyty i piórniki, które sfinansowane zostały ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt jednej wyprawki to 150 zł (łączny koszt 77,4 tys. zł). Wyprawki trafiły do dzieci z gmin: Przytyk (105 kompletów), Radzanów (126), Potworów (133), Klwów (13), Rusinów (75), Gielniów (4) oraz Stara Błotnica (60).

W ramach pomocy dla dzieci z terenów poszkodowanych Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzką Chorągwią ZHP zorganizował wypoczynek dla prawie 600 dzieci w Zakopanem, Jarosławcu i Dąbkach.
 

Metryczka

21.09.2011
Data publikacji 21.09.2011
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Deluga
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry