Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice

List w załączeniu.

Warszawa, dn. 18 lipca 2011 r.


Państwo WójtowieSzanowni Państwo,

w związku z nawałnicami, które nawiedziły nasz rejon, a szczególnie gminy powiatów białobrzeskiego, przysuskiego i radomskiego, pragnę wyrazić współczucie z powodu ogromu zniszczeń i wiążącymi się z nimi dramatami ludzkimi.

Wszyscy, choć zatroskani skalą zdarzeń i przejęci ogromem strat, dziękujemy, że choć dla wielu druzgocące są to ubytki, to ograniczyły się one do materialnych.

W tej trudnej chwili pragniemy Państwu pomóc we wszelki dostępny nam sposób. Istnieje możliwość wysłania dzieci na bezpłatny zorganizowany wypoczynek, który pomoże dorosłym zająć się usuwaniem skutków, a dzieciom da możliwość odreagowania przeżyć. Jest też wola pomocy materialnej w formie przygotowania „wyprawki szkolnej” dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

Wszystkich Państwa Wójtów zachęcam do rozpoznania w tym względzie potrzeb własnych społeczności oraz do zgłaszania zapotrzebowania na ww. kolonie oraz pomoc rzeczową do radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie. Informacje proszę przekazywać telefonicznie (48 362-08-10, pani wizytator Grażyna Syta).

Oczekujemy na Państwa odpowiedź wraz z danymi liczbowymi dotyczącymi konkretnej pomocy, które przekażemy do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Życząc spokoju, pogody i wielu życzliwych ludzi wokół, pozdrawiam serdecznie.


Z poważaniem,
Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Karol Semik

Metryczka

18.07.2011
Data publikacji 18.07.2011
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Dorota Sokołowska
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Deluga
do góry