Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nowa strona internetowa Kuratorium ma już półtora roku - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa strona internetowa Kuratorium ma już półtora roku

W styczniu 2010 roku Kuratorium Oświaty w Warszawie uruchomiło nową wersję strony internetowej. Zmieniono nie tylko szatę graficzną, ale także sposób prezentacji informacji...

W styczniu 2010 roku Kuratorium Oświaty w Warszawie uruchomiło nową wersję strony internetowej. Zmieniono nie tylko szatę graficzną, ale także sposób prezentacji informacji i zasilania treścią tak, aby była ona jak najbardziej czytelna i aktualna. Zamierzamy ją stale udoskonalać, by ułatwić internautom korzystanie z zawartych na stronie materiałów informacyjnych.
Minione półtora roku to ponad 2 miliony odnotowanych wizyt na stronie www.kuratorium.waw.pl. Miesięcznie serwis odwiedza więc średnio ponad 110 tys. klientów zewnętrznych (jak wynika ze statystyki najchętniej we wtorki). Rekordowy pod tym kątem okazał się maj 2011r. z 260 183 wizytami.
Na codziennie aktualizowanej witrynie opublikowano dotychczas ponad 2300 komunikatów dotyczących funkcjonowania Kuratorium i spraw związanych z system oświaty. Dla zainteresowanych instytucji i osób prywatnych wprowadziliśmy m.in. „Kalendarium wydarzeń” informujące o bieżących i planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach edukacyjnych na terenie województwa. Odpowiadając na Państwa sugestie wyodrębniliśmy także dział „Konferencje”, zawierający nie tylko zapowiedzi planowanych szkoleń, spotkań i narad, ale także publikacje wybranych materiałów pokonferencyjnych w formie prezentacji i konspektów. Dużym zainteresowaniem cieszy się dostępny na naszej stronie „Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli”, w którym dyrektorzy szkół i placówek z terenu województwa mazowieckiego mogą samodzielnie (po zalogowaniu) zamieszczać informacje o wolnych miejscach pracy na stanowisku nauczyciela.
Dostęp do ważnych informacji i bloków tematycznych ułatwiają widoczne na stronie głównej banery boczne i górne, a także uruchomiona możliwość zaprenumerowania Newslettera, aby otrzymywać informacje związane z działalnością Mazowieckiego Kuratora Oświaty wprost na skrzynkę mailową. Dodany został moduł anglojęzyczny z podstawowymi informacjami o urzędzie, a w najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić także wersje francuskojęzyczną i niemieckojęzyczną. Nie zapominając o osobach słabo widzących, strona została wyposażona w mechanizm powiększania czcionki, w przyszłości chcemy wprowadzić także możliwość przeglądania strony w tzw. wysokim kontraście.
        Strona internetowa jest jednym z elementów serwisu Kuratorium powiązaną z funkcjonującą stroną podmiotową Biuletynu Informacji Publicznej  oraz platformą intranetową przeznaczoną dla pracowników urzędu.  
Staraliśmy się zaprojektować stronę tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna, a jej zawartość stanowiła rozsądny kompromis pomiędzy ilością a jakością prezentowanych informacji. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno niedobór informacji, jak i ich nadmiar może powodować, że strona przestanie być atrakcyjnym i łatwym w obsłudze kanałem komunikacji. A chcemy spełniać, tam gdzie jest to możliwe, Państwa oczekiwania. Dlatego też będą dla nas cenne wszelkie Państwa uwagi i spostrzeżenia dotyczące sposobu publikowania informacji, ich układu na stronie, kierunków rozwoju serwisu czy też zauważonych błędów związanych z technicznym aspektem funkcjonowania strony. Prosimy o przesyłanie uwag na adres: magdalena.deluga@kuratorium.waw.pl.

Metryczka

01.07.2011
Data publikacji 01.07.2011
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Paweł Skrzypek
do góry