Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Dzień Talentów na Mazowszu - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Talentów na Mazowszu

Ciekawe wykłady, pokazy artystyczne i sportowe, prezentacje uzdolnionej młodzieży zastąpiły w pierwszym dniu wiosny (21 marca) w szkołach na Mazowszu zwykłe zajęcia lekcyjne. Z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej po raz pierwszy w placówkach oświatowych zorganizowano „Dzień Talentów”, który odbywał się w ramach trwającego Roku Odkrywania Talentów.

Ciekawe wykłady, pokazy artystyczne i sportowe, prezentacje uzdolnionej młodzieży zastąpiły w pierwszym dniu wiosny (21 marca) w szkołach zwykłe zajęcia lekcyjne. Z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej po raz pierwszy w placówkach oświatowych zorganizowano  „Dzień Talentów”, który odbywał się w ramach trwającego Roku Odkrywania Talentów.

Uroczystość  w Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
-  Tylko szkoła nastawiona na wsparcie każdego dziecka może rozwijać jego talent, dlatego zachęcamy nauczycieli do jak najbardziej indywidualnego podchodzenia do potrzeb edukacyjnych każdego ucznia – mówił Mariusz Dobijański Mazowiecki Wicekurator Oświaty  podczas uroczystości odsłonięcia tablic Szkół Odkrywców Talentów w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku Mazowieckim i II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.W województwie mazowieckim dotychczas 52 szkoły otrzymały tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, a 62 placówki pozaszkolne - tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.


Rok szkolny  2010/2011 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów. Wymiernym efektem tej inicjatywy jest publikowana na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl ogólnopolska mapa Szkół Odkrywców Talentów i Miejsc Odkrywania Talentów, promująca instytucje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby uczniów szczególnie uzdolnionych, przejawiających ponadprzeciętne zainteresowania i pasje.


Informacja na temat ogólnopolskiej inauguracji Dnia Talentów w warszawskim Centrum Nauki Kopernik – strona MEN

 

Metryczka

21.03.2011
Data publikacji 21.03.2011
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry