Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie XV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2011 - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie XV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2011

W dniach 3-5 marca br.w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy Pl. Defilad 1 odbędzie się XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2011, największe ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, promujące kształcenie oraz osiągnięcia edukacyjne szkół i placówek z Warszawy, woj. mazowieckiego i całego kraju.

Warszawa, 17 lutego 2011 r.
WKS.5534.40.2011.AKDyrektorzy gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,w dniach 3-5 marca br. - w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy Pl. Defilad 1 odbędzie się XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2011, największe ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, promujące kształcenie oraz osiągnięcia edukacyjne szkół i placówek z Warszawy, woj. mazowieckiego i całego kraju.

Na szczególną uwagę zasługuje program spotkań przygotowany przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie dla uczniów gimnazjów: „Jak z sukcesem zdać egzamin gimnazjalny 2011? Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza oraz część z języków obcych” oraz spotkanie Anny Frenkiel, dyrektora OKE w Warszawie, z dyrektorami gimnazjów „Egzamin gimnazjalny od roku 2012”. Przygotowane zostały także spotkania z pracownikami akademickich uczelni Warszawy, odpowiedzialnymi za sprawy rekrutacji.

Bogaty program merytoryczny dla nauczycieli i uczniów, rozmiary i atrakcyjność przedsięwzięcia, skłania mnie, by zachęcić Państwa do zorganizowanego udziału w Salonie, w sposób najbardziej efektywny.
Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o zapoznanie się z programem spotkań i harmonogramem odwiedzin zamieszczonym na stronie www.salon.perspektywy.pl oraz, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na salach konferencyjnych, przesłanie organizatorom zgłoszenia pobranego z tej strony.

Uczniowie gimnazjów będą też mogli odwiedzić ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy i Mazowsza, na których będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz uzyskać wszelkie informacje o tych szkołach. Na Salonie Szkół Wyższych i Uczelni Zagranicznych swoją ofertę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaprezentuje ponad 150 szkół wyższych, w tym 50 uczelni zagranicznych.

Wstęp na Salon i wszystkie spotkania programowe jest wolny.


 
Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
                                                                                                        
mgr inż. Karol Semik

Metryczka

18.02.2011
Data publikacji 18.02.2011
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Woźniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Woźniak
do góry