Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall związany z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall związany z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w historii naszego Narodu. Dzień pamięci i oddawania hołdu wszystkim, którzy służbę Państwu Polskiemu uczynili największym wyzwaniem swojego życia. Przyłączamy się do wspólnego apelu, by był to także dzień dumy i radości z odzyskania po 123 latach niepodległości, w którym aktywny udział mogą mieć i powinni najmłodsi uczniowie i młodzież. Prosimy o zapoznanie się z listem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall do rodziców, dyrektorów i nauczycieli z przedszkoli i szkół w związku z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Drodzy Rodzice,

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele z Przedszkoli i Szkół,

z wielką radością przyjęłam inicjatywę Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, aby Święto Niepodległości świętować w atmosferze nie tylko refleksyjnej zadumy, ale przede wszystkim w poczuciu radości i dumy z odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Cieszmy się wspólnie z tego, że polski naród po 123 latach niewoli odnalazł siły, by stworzyć struktury państwowe na gruncie trzech całkowicie odmiennych tradycji polityczno-ustrojowych.

W pełni podzielam pragnienie Pana Prezydenta, aby radość i duma z tego sukcesu towarzyszyła najmłodszym Polakom każdego roku w święto 11 listopada. Dlatego zachęcam nauczycieli i rodziców do propagowania, zwłaszcza wśród dzieci, radosnego świętowania Święta Niepodległości.

Przeprowadzenie zajęć, podczas których przedszkolaki i najmłodsi uczniowie nauczą się wykonywania kotylionów w kolorach naszej flagi będzie bez wątpienia jedną z najstosowniejszych form włączenia dzieci w obchody Święta Niepodległości, a także atrakcyjną lekcją o barwach narodowych i patriotyzmie. Zwracając Państwa uwagę na przesłanie Pana Prezydenta serdecznie do tego zachęcam. Noszone 11 listopada kotyliony niech będą pięknym i radosnym dopełnieniem podniosłej symboliki tego dnia.

Z uszanowaniem

Katarzyna Hall

Minister Edukacji Narodowej

List Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Metryczka

05.11.2010
Data publikacji 05.11.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry