Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs na nazwę pierwszego polskiego satelity naukowego - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs na nazwę pierwszego polskiego satelity naukowego

uprzejmie informuję, iż do końca września br. trwa, ogłoszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konkurs na nazwę pierwszego polskiego satelity naukowego.

Warszawa, 29 września 2010 r.
KO.WKS- WA.475-34/10

 
Dyrektorzy szkół/placówek
województwa mazowieckiego
Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informuję, iż do końca września br. trwa, ogłoszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konkurs na nazwę pierwszego polskiego satelity naukowego. W głosowaniu, które odbywa się drogą internetową, mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (link: http://www.nauka.gov.pl/na-skroty/ankieta-polski-satelita/).
 
W trwającej, drugiej turze, głosy oddawane są na jedną z czterech wyłonionych wcześniej nazw: Lem, Heweliusz, Ary Sternfeld, Pan Twardowski.
 
Ze względu na fakt, iż do zakończenia konkursu pozostało niewiele czasu, proszę by na realizowanych zajęciach przybliżone zostały uczniom postacie, na których imiona można głosować w ramach tego przedsięwzięcia.
Konkurs może być okazją do dyskusji na temat dokonań w zakresie polskiej nauki, w szczególności w dziedzinie astronomii. Dwa pierwsze polskie satelity wybudowane zostaną w Centrum Badań Kosmicznych PAN i Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN we współpracy z Uniwersytetem w Wiedniu, Politechniką w Grazu, Uniwersytetem w Toronto oraz Uniwersytetem w Montrealu. Ich zadaniem będzie prowadzenie obserwacji 286 najjaśniejszych gwiazd galaktyki.
 
Zachęcam wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w tym głosowaniu.
 
 
Z poważaniem

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
mgr inż. Karol Semik

Metryczka

29.09.2010
Data publikacji 29.09.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agnieszka Wierzchowska
Osoba udostępniająca informację:
Kamil Żmudziński
do góry