Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja edukacja aksjologiczna - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja edukacja aksjologiczna

Konferencja pt. „Edukacja aksjologiczna. Wartości ogniwem integrującym środowisko szkolne. Programy wychowawcze”, kierowana jest do do rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców z terenu województwa mazowieckiego. Odbędzie się ona w dniu 23 września 2010 r.

Warszawa, 26 sierpnia 2010 r.
 
KO.WKS-KA.075-32/10
 
Panie i Panowie
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele
i Wychowawcy
Drodzy Rodzice
 
            Szanowni Państwo,
 
            serdecznie zapraszam na konferencję pt. „Edukacja aksjologiczna. Wartości ogniwem integrującym środowisko szkolne. Programy wychowawcze”, skierowaną do rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców z terenu województwa mazowieckiego. Odbędzie się ona w dniu 23 września 2010 r. (w godz. 10.00-15.00) w gmachu Instytutu Papieża Jana Pawła II przy ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 1 w Warszawie.
            Tematyka konferencji porusza niezwykle ważne zagadnienia dla procesów wychowawczych młodzieży, odnoszące się do wartości postaw, relacji z rodzicami i społeczeństwem. Współczesnym problemem wychowawczym jest bowiem odejście od wartości uniwersalnych i niezmiennych, które kształtują osobowość człowieka, zwłaszcza młodego. Stąd też bierze się idea spotkania z Państwem - osobami, które codziennie mogą wpływać na zachowania młodego pokolenia i ugruntowywać fundamentalne normy życia społecznego.         
            W gronie prelegentów biorących udział w Konferencji znajdują się specjaliści, którzy na co dzień zajmują się aksjologią, stosując metody badawcze z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, teologicznych, etycznych i socjologicznych.
            Organizatorami spotkań, obok Kuratorium Oświaty w Warszawie, są: Instytut Papieża Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie.
            W imieniu wszystkich organizatorów jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału w zaplanowanej konferencji (program w załączeniu).


Z wyrazami szacunku
 
Mazowiecki Kurator Oświaty
                   /-/
       mgr inż. Karol Semik

Pliki do pobrania

Metryczka

27.08.2010
Data publikacji 27.08.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry