Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

22. Finały Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

22. Finały Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży

10 lipca rozpoczną się 22. Finały Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Finały są zwieńczeniem realizowanych przez cały rok szkolny projektów edukacyjnych i wychowawczych Stowarzyszenia PARAFIADA.

Już 10 lipca br., rozpoczną się 22. Finały Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Finały są zwieńczeniem realizowanych przez cały rok szkolny projektów edukacyjnych i wychowawczych Stowarzyszenia PARAFIADA. Łączna liczba uczestników programów, dzieci i młodzieży, wynosi blisko 18 tys. osób, natomiast bezpośredni współpracownicy Stowarzyszenia - nauczyciele, trenerzy, animatorzy, duszpasterze i inni, którzy w swoim najbliższym otoczeniu organizują wydarzenia programowe dla najmłodszych - to jeszcze 3,5 tys. dorosłych.


Uczestnicy Finałów będą współzawodniczyć do 18 lipca w 15 konkurencjach sportowych w trzech kategoriach wiekowych. Przewidziany jest także program sportowo-integracyjny dla niepełnosprawnych. Prawo startu mają także opiekunowie w przewidzianych dla nich konkurencjach i kategoriach wiekowych.

W skład Komitetu Honorowego Parafiady wchodzi m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu, uznawanym za największe europejskie spotkanie o charakterze sportowo-kulturalno-religijnym, można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Metryczka

05.07.2010
Data publikacji 05.07.2010
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Andrzej Kulmatycki
do góry