Moje skróty

Schowek

Pokaż (11)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji - Aktualności

Nawigacja

Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji

26.06.2026

Zapraszamy młode liderki oraz liderów zaangażowanych w działania w obszarze klimatu i środowiska do udziału w rekrutacji.

To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym dorosłym realny wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce.

Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?

To społeczny organ doradczy działający przy Ministrze Klimatu i Środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18-27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.

Co należy do zadań Rady?

  • Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
  • Promowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży.
  • Podnoszeniu świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:

Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl


Regulamin naboru dostępny jest: Wzory formularzy do pobrania - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl

Termin  zgłoszeń upływa 2 sierpnia 2026 roku.

Metryczka

Data publikacji 26.06.2026
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Ogrodnik
do góry