Ruszył nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji
26.06.2026Zapraszamy młode liderki oraz liderów zaangażowanych w działania w obszarze klimatu i środowiska do udziału w rekrutacji.
To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym dorosłym realny wpływ na politykę klimatyczną i środowiskową w Polsce.
Czym jest Młodzieżowa Rada Klimatyczna?
To społeczny organ doradczy działający przy Ministrze Klimatu i Środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18-27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.
Co należy do zadań Rady?
- Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
- Promowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży.
- Podnoszeniu świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
Regulamin naboru dostępny jest: Wzory formularzy do pobrania - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl
Termin zgłoszeń upływa 2 sierpnia 2026 roku.