Moje skróty

Schowek

Pokaż (14)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – wyniki III edycji konkursu - Aktualności -

Nawigacja

„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – wyniki III edycji konkursu

Rozstrzygnięto III edycję konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Archiwa Państwowe.

Poznaliśmy finalistów III edycji konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna" w województwie mazowieckim w kategorii klas IV - VII.

Po analizie nadesłanych na konkurs prac, komisja konkursowa dokonała wyboru trójki tegorocznych finalistów, których prace zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego, a są to:

  • Alicja Kowalczyk, Szkoła Podstawowa im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi - nauczyciel Urszula Frelek,
  • Nadia Kira Śliwińska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim - nauczyciel Danuta Solecka vel Szymańska,
  • Weronika Żabka, Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku - nauczyciel Renata Wojtycka.

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów w dniu 10 czerwca 2024 roku w siedzibie Archiwum Państwowego w Płocku.

Finalistom życzymy powodzenia w finale konkursu!

 

Założeniem konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” było zainteresowanie młodzieży tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych oraz kulturą i historią społeczności lokalnej, państwa i narodu, a także uwrażliwienie jej na wartość wspólnego dziedzictwa i pamięci oraz szacunek dla przeszłości. Zadaniem uczestników, było przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Koordynatorem tegorocznej edycji było Archiwum Państwowe w Lublinie.

Metryczka

Data publikacji 22.05.2024
Data modyfikacji 22.05.2024
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Sylwia Choińska
Osoba udostępniająca informację:
Sylwia Choińska
do góry
>