Moje skróty

Schowek

Pokaż (3)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Aktywna Szkoła” – nowy program wspierający aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. - Aktualności -

Nawigacja

„Aktywna Szkoła” – nowy program wspierający aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

2 kwietnia br. rusza nabór do programu Ministra Sportu i Turystyki „Aktywna Szkoła”. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca organy prowadzące szkoły publiczne do składania wniosków.

Program ministerstwa sportu i turystyki o nazwie aktywna szkoła. po prawej stronie dzieci, które na sali gimnastycznej grają w kosza. Po lewej stronie napis że to program ministerstwa sportu i jego nazwa.

Program „Aktywna Szkoła” będzie finansowo wspierać samorządy i inne organy prowadzące szkoły publiczne w upowszechnianiu aktywności fizycznej nie tylko wśród uczniów, ale także całych rodzin - oferta jest wielopokoleniowa.

W ramach programu można aplikować o środki finansowe na prowadzenie:

  • zajęć na szkolnych obiektach sportowych w weekendy (w wakacje od poniedziałku do piątku) dla społeczności lokalnej, w szczególności dla dzieci i młodzieży – Zadanie Aktywny weekend.
  • zajęć, wydarzeń sportowych na obiektach sportowych powstałych w ramach rządowego programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” (7 dni w tygodniu z wyłączeniem świąt) - Zadanie Aktywny Orlik.
  • zajęć pozalekcyjnych sportowych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych — Zadanie Aktywny do kwadratu.

 

Program realizuje Fundacja „Orły Sportu”.

Więcej informacji na stronie: www.aktywnaszkola.pl i pod nr telefonu: +48 537 255 791 (infolinia od godz. 8:00 do 15:00).

 

Metryczka

Data publikacji 29.03.2024
Data modyfikacji 29.03.2024
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Sylwia Choińska
do góry