Moje skróty

Schowek

Pokaż (16)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023 - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023

07.11.2023

.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
Warszawa, dn. 07 listopada 2023 r.

BKO.0231.7.2023.SCh

Dyrektorzy Szkół              
i Placówek Oświatowych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,

jak co roku, pragnę w imieniu organizatora – Fundacji Kresy w potrzebie – zaprosić Państwa do udziału w XV już edycji wyjątkowej inicjatywy: „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023”.

Fundacja Kresy w potrzebie, z którą współpracujemy z sukcesem od wielu lat, wspiera materialnie rodaków żyjących poza granicami Polski. To właśnie Państwa wspaniały odzew i ogromne zaangażowanie zarówno dyrektorów szkół, kadry nauczycielskiej i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w poprzednim roku, pozwoliło na przekazanie ponad tysiąca paczek świątecznych rodzinom na Litwie, Łotwie i Ukrainie – za co serdecznie dziękuję.

Podobnie jak w ostatnich latach – w tym roku również mogą Państwo włączyć się w akcję, poprzez zbiórkę darów przeznaczonych na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin zamieszkujących Kresy. Szczegóły związane z zapotrzebowaniem, miejscami zbiórki darów oraz kontaktami telefonicznymi do osób koordynujących zbiórkę, znajdą Państwo z załączniku.

Istnieje również możliwość wyjazdu młodzieży na Litwę i Łotwę, gdzie nadal żyją Polacy silnie związani z naszym krajem. Doświadczenie to, jest doskonałą okazją do rozwoju aktywności wolontariackiej młodzieży. W trakcie pobytu na Kresach wolontariusze odwiedzą m.in. miejsca związane z Powstaniem Styczniowym, by w ten sposób utrwalić młodzieży, iż w roku 2023 obchodzimy 160 rocznicę tego jakże ważnego etapu w odzyskaniu naszej niepodległości.

Organizatorzy planują wyjazd w dwóch grupach: na Litwę (15-17.12.2023 r.) i  na Łotwę (14-17.12.2023 r.). Zgłoszenia osób zainteresowanych wyjazdem, można przesyłać do dnia 27.11.2023 r. na adres mailowy: agnieszka.skowronska@kresywpotrzebie.pl.

Akcję „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023” wspiera Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, Prezydent Miasta Otwocka, Harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz współfinansująca przedsięwzięcie Polska Fundacja Narodowa.

Serdecznie zachęcam dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i uczniów do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę.

 

Z poważaniem

                                                                                              Mazowiecki Kurator Oświaty

/-/

Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 07.11.2023
Data modyfikacji 08.11.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Osoba udostępniająca informację:
Sylwia Choińska
do góry