Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Bezpłatny dostęp do bazy materiałów edukacyjnych – współpraca GovTech i Skiware - Aktualności -

Nawigacja

Bezpłatny dostęp do bazy materiałów edukacyjnych – współpraca GovTech i Skiware

12.01.2023

„Edukacja na miarę XXI wieku dla każdej szkoły podstawowej w Polsce!” – pod tym hasłem odbyła się konferencja z udziałem Justyny Orłowskiej, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej. W spotkaniu wzięła udział Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Podczas wydarzenia Justyna Orłowska przybliżyła efekty współpracy Centrum GovTech z firmą Skiware, dzięki której każda szkoła podstawowa w Polsce będzie mogła skorzystać z bazy bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Przybliżają one możliwości praktycznego wykorzystania sprzętu zakupionego z programu „Laboratoria Przyszłości”.

Współpraca GovTech i Skiware

Dzięki współpracy z firmą Skiware nauczyciele łatwiej opanują obsługę i możliwości zakupionego sprzętu oraz będą mogli prowadzić ciekawe i angażujące lekcję z wykorzystaniem najnowszych technologii. Szkoły uzyskają dodatkowe wsparcie w realizacji inspirujących zajęć z wykorzystaniem zakupionych wcześniej drukarek 3D oraz innych sprzętów używanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

– Dzisiaj ogłaszamy naszą współpracę z firmą Skiware, która udostępniła materiały szkoleniowe dla nauczycieli, uczniów, rodziców, aby jak najskuteczniej wykorzystywać druk 3D w ramach każdego przedmiotu w szkole. Skiware oferuje scenariusze zajęć do różnych przedmiotów. To nie jest tylko informatyka, to także biologia, przyroda, czyli coś co nie do końca kojarzy nam się w nowoczesnymi technologiami, a powinno, ponieważ nowoczesne technologie powinno się wykorzystywać na każdym przedmiocie – powiedziała podczas konferencji Justyna Orłowska, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Justyna Orłowska podkreśliła, że program „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja w nowoczesną edukację, której celem jest budowanie kompetencji przyszłości. Podziękowała firmie Skriware za udostępnienie materiałów oraz zachęciła pozostałe placówki do dołączenia do inicjatywy. Jak przypomniała, na realizację programu „Laboratoria Przyszłości” przeznaczono ponad 1 mld zł. 

Bezpłatny pakiet Skriware Academy

Już blisko 2,5 tys. szkół uzyskało dostęp do bezpłatnych „Pakietów na start”. Potencjał projektu obejmuje prawie 14 tys. placówek. Szkoły samorządowe i niesamorządowe, które wzięły udział w programie „Laboratoria Przyszłości” i zgłoszą chęć otrzymania dostępu do Skriware Academy, będą mogły korzystać z obszernej bazy materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów, zawartych w „Pakiecie na start”. W ramach bezpłatnego dostępu do Skriware Academy  otrzymają również dostęp do autorskiej biblioteki modeli 3D Skrimarket oraz narzędzi do modelowania 3D: Creator i 3D Playground.

Samorządowe i niesamorządowe szkoły podstawowe, które uczestniczyły w programie „Laboratoria Przyszłości” w ramach bezpłatnego pakietu Skriware Academy otrzymają 10 kont nauczycielskich. Pozwoli to na korzystanie z: 

 • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi, 
 • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket,
 • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator,
 • całorocznego pakietu metodycznego wsparcia.

Dzięki dostępowi do  Skriware Academy w „Pakiecie na start” nauczyciele m.in.:

 • opanują obsługę i możliwości sprzętu zakupionego w ramach „Laboratoriów Przyszłości”,
 • zrealizują podstawowe wymagania programu „Laboratoria Przyszłości”,
 • poprowadzą ciekawe i angażujące lekcje z wykorzystaniem technologii,
 • wspólnie z uczniami opanują sztukę modelowania 3D,
 • uzyskają dodatkowe wsparcie w realizacji inspirujących zajęć z wykorzystaniem zakupionych wcześniej drukarek 3D oraz innych sprzętów używanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Jak otrzymać dostęp do platformy?

Należy zgłosić szkołę przez formularz przesłany do dyrektorów szkół przez System Informacji Oświatowej, a następnie poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępu dla nauczycieli i założyć konto na Skriware Academy.

 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech
 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech
 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech
 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech
 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech
 • fot. MEiN Konferencja GovTech
  fot. MEiN Konferencja GovTech

Metryczka

Data publikacji 12.01.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MEiN
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Sokal
do góry