Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Materiał edukacyjny „Zdrowe dzieciaki to my” - webinar w dniu 23 listopada 2022 r. - Aktualności -

Nawigacja

Materiał edukacyjny „Zdrowe dzieciaki to my” - webinar w dniu 23 listopada 2022 r.

21.11.2022

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki wydało materiał opracowany przez ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB pt. „Zdrowe dzieciaki to my”. Materiał obejmuje scenariusze lekcji dla nauczycieli oraz ilustrowane materiały edukacyjne i karty pracy dla uczniów klas I-III. Powstał w odpowiedzi na problemy zdrowotne dzieci wynikające z długotrwałego okresu nauki zdalnej oraz na potrzeby nauczania wczesnoszkolnego w powyższym zakresie.

Celem opracowania było pokazanie prostego i atrakcyjnego sposobu przeprowadzania lekcji dotyczących edukacji żywieniowej i elementów zdrowego stylu życia.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przygotował również webinar dla nauczycieli na temat problematyki żywienia dzieci w szkole, na który zaprasza w dniu 23 listopada 2022 r. w godz. 14.00 – 15.00 w formie spotkania on-line.

Zapraszamy do zainteresowania się materiałami i webinarem.

Poniżej załączamy kopię listu Dyrektora NIZP do Kuratorów Oświaty oraz przydatne linki:

 

  1. Link do materiałów:

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej | „ZDROWE DZIECIAKI TO MY!” – efektywne narzędzie edukacji prozdrowotnej w szkole. (pzh.gov.pl)

 

  1. Link do rejestracji na webinar:

Webinar/szkolenie online: Materiały edukacyjne „Zdrowe dzieciaki to my!” dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Kształtowanie prawidłowych nawyków stylu życia wśród dzieci to zdrowie młodego człowieka obecnie i w przyszłości. – NIZP PZH - PIB

 

  1. Link do webinaru:

Dołącz do konwersacji (microsoft.com)

 

Metryczka

Data publikacji 21.11.2022
Data modyfikacji 21.11.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Barbara Fajkowska
Osoba udostępniająca informację:
Przemysław Ogonowski
do góry