Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

HackEdu 2022 – konkurs na wymarzoną lekcję z Laboratoriami Przyszłości - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

HackEdu 2022 – konkurs na wymarzoną lekcję z Laboratoriami Przyszłości

Już 19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbędzie się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska. Na zespoły uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII pod opieką nauczyciela czeka wyzwanie #HackEdu, które polega na stworzeniu pokazowej lekcji pod tytułem: ,,Moja lekcja w szkole jutra” z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest już dostępny w 12 tys. szkół w całej Polsce. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy i przygotować do wejścia w przesycony technologią świat. 

Teraz przyszedł czas na zastosowanie go w praktyce, urozmaicaniu i wzbogacaniu procesu dydaktycznego, a także rozwijaniu talentów uczniów. 

#HackEdu to wyzwanie, które daje młodym ludziom realny wpływa na sposób w jaki ma być przekazywana wiedza przy użyciu nowoczesnych technologii. Jak w ciekawy sposób można wykorzystać nowoczesny sprzęt, by lekcje były inspiracją do zdobywania wiedzy i podejmowania wyzwań współczesnego świata.

Szczegółowe informacje

Rywalizacja będzie trwała około 4 godzin i będzie obejmowała cztery kategorie:

  • nauki ścisłe (matematyka, fizyka),
  • języki obce (wybrane języki obce),
  • nauki humanistyczne (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie);
  • przyrodnicze (biologia, chemia, geografia).

Na autorów najlepszych pomysłów czekają cenne nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i smartwatche i dwie nagrody specjalne.

Natomiast dla nauczycieli organizatorzy przygotowali szkolenia z wykorzystywania sprzętu z katalogu Laboratoria Przyszłości.

Jak zgłosić zespół?

Zgłoszenia dokonuje nauczyciel (opiekun). Zespół może składać się maksymalnie z 5 uczniów i 1 opiekuna. Zgłoszenia do 18 listopada do godziny 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Jedna szkoła może zgłosić jeden zespół do każdego obszaru przedmiotowego.

Udział w #HackEdu jest bezpłatny.

 

Metryczka

Data publikacji 10.11.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji i Nauki
Osoba udostępniająca informację:
Bartosz Maciołek
do góry