Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

"Nawigacja w każdą pogodę" - program pracy profilaktycznej i wsparcia psychicznego dla młodzieży - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nawigacja w każdą pogodę" - program pracy profilaktycznej i wsparcia psychicznego dla młodzieży

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do wzięcia udziału w nowoczesnym programie diagnostyczno-profilaktycznym opartym o aplikację internetową, adresowanym do starszych klas szkoły podstawowej oraz do szkół ponadpodstawowych.

Nawigacja w każdą pogodę to całkowicie bezpłatna, dostępna online, propozycja pomocy w diagnozie sytuacji wychowawczo-profilaktycznej, materiały do pracy profilaktycznej oraz sprawdzone narzędzie do wzmacniania dobrego klimatu współpracy między trzema członami środowiska szkolnego (uczniowie, rodzice, nauczyciele). To także zbiór materiałów, pomocy dydaktycznych i multimedialnych dla nauczycieli, psychologów, pedagogów i rodziców.

Program został przygotowany przez zespół ekspertów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki "Społeczna Odpowiedzialność Nauki". Nawigacja w każdą pogodę to całościowa, uniwersalna inicjatywa profilaktyczna, która pomaga szkołom we wspieraniu kondycji psychicznej uczniów w trudnym okresie naznaczonym skutkami pandemii i wojny.

W minionym roku z materiałów i wsparcia mentorskiego skorzystało ponad 1 000 szkół w całej Polsce. Blisko 200 z nich otrzymało certyfikat "Szkoła na każdą pogodę".

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

 

Metryczka

Data publikacji 08.11.2022
Data modyfikacji 05.04.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej
Osoba udostępniająca informację:
Bartosz Maciołek
do góry