Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący akcji "Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej" - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący akcji "Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej"

07.11.2022

Warszawa,  dn. 04 listopada 2022 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
BKO.0341.7.2022.AK

Dyrektorzy szkół
i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pragnę w imieniu organizatorów ponownie zaprosić Państwa do udziału w inicjatywie „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2022 w jedności Rzeczpospolitej”.

Proponowana akcja polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla rodaków, którzy w sercu nadal noszą miłość do Rzeczpospolitej, ale także dla tych, którym chcemy o tej miłości przypomnieć. Łączy się ona z możliwością wyjazdu, w tym roku, młodzieży pod opieką Państwa, na Litwę i Łotwę, gdzie nadal żyją Polacy silnie związani z Rzeczpospolitą.

Organizatorzy planują wyjazd w dwóch grupach: jedna na Litwę (16-18.12.2022) i druga na Łotwę (15-18.12.2022). Proszę o zgłaszanie chętnych na wyjazd do 21.11.2022 r. na adres mailowy: agnieszka.skowronska@kresywpotrzebie.pl. Zachęcam także do pomocy przy pakowaniu paczki na Kresy, aby móc wspólnie wręczać je Kresowiakom i nie tylko im - wszystkim potrzebującym, bez podziału na narodowość.

Organizatorzy planują również w czasie pobytu na Kresach odwiedzić miejsca związane z Powstaniem Styczniowym, aby w ten sposób pomóc przygotować młodzież do uczczenia 160 rocznicy tego, jakże ważnego etapu w odzyskaniu naszej Niepodległości. Powracanie do sprawdzonych wzorców, jakim jest dotknięcie przez nas realnie historii Rzeczpospolitej, daje nam możliwość budowania postaw młodzieży gotowej do służby Ojczyźnie.

Organizatorem akcji jest: Fundacja Kresy w potrzebie, przy wsparciu następujących instytucji: Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, Prezydent Miasta Otwocka, Harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz współfinansująca przedsięwzięcie Polska Fundacja Narodowa.

Serdecznie zachęcam dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i uczniów do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę.

Informacje dotyczące spraw organizacyjnych zawiera załącznik.

 

Z poważaniem

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 07.11.2022
Data modyfikacji 05.01.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Sokal
do góry