Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

II Kongres Edukacji Klasycznej – Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału - Aktualności -

Nawigacja

II Kongres Edukacji Klasycznej – Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału

03.11.2022

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza wszystkich dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów humanistycznych oraz edukatorów i konsultantów do udziału w II Kongresie Edukacji Klasycznej. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2022 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Kongres będzie okazją do dyskusji na temat znaczenia kanonu i edukacji klasycznej we współczesnym świecie. Wydarzenie zakończy debata z udziałem ministra Przemysława Czarnka.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Badań Edukacyjnych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Akademia Zamojska. Podczas spotkania prelegenci z Polski i zagranicy poruszą ważne tematy m.in. "znaczenie edukacji klasycznej dla współczesnego człowieka", "muzyka jako sztuka wyzwolona". Zwieńczeniem Kongresu będzie dyskusja "Edukacja klasyczna wobec wyzwań współczesności" z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Rejestracja trwa do 10 listopada.

Lista uczestników zostanie ułożona zgodnie z kolejnością zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Więcej informacji : https://szkolenia.ore.edu.pl/rejestracjaszkolenie/6731

Metryczka

Data publikacji 03.11.2022
Data modyfikacji 03.11.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agnieszka Sokal
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Sokal
do góry