Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rozpoczęcie roku szkolnego - List Mazowieckiego Kuratora Oświaty - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęcie roku szkolnego - List Mazowieckiego Kuratora Oświaty

31.08.2022

logo MKO
Warszawa, 31 sierpnia 2022 r.
 
 
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy
szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego
Rodzice i Uczniowie
 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

każdy dzień nauki to możliwość odkrywania pasji dzieci, ich potencjału i ciekawości świata. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach były dla uczniów przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia ich marzeń. Bo właśnie to jest najważniejsze – aby nasi podopieczni odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.

Szczególnie serdeczne życzenia kieruję do uczniów, którzy wypoczęci powrócili po wakacjach. Wierzę, że ciekawość świata, rozwijana przez nauczycieli będzie Wam towarzyszyła podczas zajęć w szkole przez najbliższe miesiące. Niech cały rok nauki przyniesie Wam same sukcesy, potwierdzone dobrymi ocenami. Chciałabym jednak, abyście znaleźli też czas na zabawę, sport i radość ze wspólnego spędzania czasu.

Cieszę się, że szkoły na terenie województwa mazowieckiego korzystają z możliwości unowocześniania bazy dydaktycznej w ramach programów rządowych, takich jak Laboratoria Przyszłości czy Aktywna Tablica. Na ten cel w ostatnich dwóch latach  przekazano do mazowieckich placówek ponad 187 mln. zł. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez zaangażowania dyrektorów, kadry pedagogicznej i wsparcia samorządów, za co bardzo Państwu dziękuję.

Naszym wspólnym celem jest  dbanie o powierzonych uczniów. Św. Jan Paweł II mówił: w wychowaniu chodzi właśnie o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej „był”, a nie tylko więcej „miał”. To przesłanie jest szczególnie aktualne dziś, kiedy pomagamy naszym sąsiadom z Ukrainy. Dziękuję Państwu za tę niekończącą się otwartość na drugiego człowieka.  

Całej społeczności szkolnej, jeszcze raz życzę udanego i spokojnego roku szkolnego oraz samych sukcesów.

 

       Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 31.08.2022
Data modyfikacji 05.09.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mazowiecki Kurator Oświaty
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Sokal
do góry