Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Gala finałowa konkursu „Śladami Wandy Malczewskiej” - Aktualności -

Nawigacja

Gala finałowa konkursu „Śladami Wandy Malczewskiej”

18.05.2022

Podczas gali finałowej (18 maja) w Radomiu podsumowano I edycję konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Śladami Wandy Malczewskiej”. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Śląskim Kuratorem Oświaty.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze 121 szkół z województw: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Nagrodzono 18 prac, przyznano 21 wyróżnień i 5 nagród specjalnych. Wydarzenie objął patronatem: Biskup Radomski, Minister Edukacji i Nauki oraz Wojewoda Mazowiecki.

- Pomysł zorganizowania takiego konkursu zawdzięczamy ks. Biskupowi Piotrowi Turzyńskiemu, który kilka miesięcy temu zaproponował rozpropagowanie wśród młodzieży szkolnej idei i postaci Wandy Malczewskiej. Bardzo słusznie, gdyż Wanda Malczewska jest wzorem patriotyzmu i zaangażowania społecznego. W latach niewoli, pomagała chorym i ubogim, troszczyła się o edukację dzieci i młodzieży. Dlatego uznałam, że warto upowszechniać wśród młodzieży szkolnej te wartości. Budować na konkretnym przykładzie postawy zaangażowania w życie społeczne – mówiła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej i w dwóch grupach wiekowych dla uczniów klasy  IV – V szkoły podstawowej i klasy VI – VIII szkoły podstawowej. Nagrody i wyróżnienia wręczyli organizatorzy i fundatorzy nagród m.in: Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, ks. Biskup Piotr Turzyński, Sławomir Adamiec, Dyrektor Generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty, Cezary Jurkiewcz, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej,  a także przedstawiciele Arcybiskupa Łódzkiego, Posła na Sejm RP Marka Suskiego, Eurodeputowanego Zbigniewa Kuźmiuka i Wojewody Mazowieckiego.

Gratulujemy osiągnięć wszystkim uczestnikom.

 

Metryczka

Data publikacji 18.05.2022
Data modyfikacji 30.06.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Anna Miklas
do góry