Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Informacja dla szkół w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Informacja dla szkół w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało ponownie do szkół i placówek zestaw materiałów informacyjnych dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych. W materiałach znalazły się m.in. odnośniki do scenariuszy zajęć dla różnych grup wiekowych oraz plakaty dotyczące szczepień. W ten sposób Ministerstwo Edukacji i Nauki chce zachęcić szkoły i placówki do wzmocnienia działań profilaktycznych chorób zakaźnych, w tym COVID-19.

Materiały informacyjne dotyczące szczepień 

Zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania podczas zajęć z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień:

We współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Zdrowia zostały opracowane także plakaty informacyjne. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach przeciw COVID-19. Rozwiązanie to ułatwi rodzicom i uczniom zapoznanie się z materiałami.

Szczepienie przeciw COVID-19 – dawka przypominająca 

Przypominamy, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia. 

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. 

Szczegółowe informacje w sprawie szczepień na grypę

Dodatkowe informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

  •  Informacja dla szkół w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych
  •  Informacja dla szkół w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych

Metryczka

Data publikacji 20.01.2022
Data modyfikacji 20.01.2022
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały MEiN
Osoba udostępniająca informację:
Anna Miklas
do góry