Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kongres Edukacji Klasycznej – Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kongres Edukacji Klasycznej – Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału

19.11.2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów humanistycznych, edukatorów i konsultantów do udziału w Kongresie Edukacji Klasycznej. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Kongres będzie okazją do dyskusji na temat znaczenia edukacji filozoficznej dla współczesnego człowieka, aktualności nauczania łaciny w szkole czy miejsca tzw. sztuk wyzwolonych w nowoczesnej edukacji.

 

Informacje o wydarzeniu 

Organizatorami Kongresu Edukacji Klastycznej są: Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Podczas spotkania prelegenci poruszą tematy związane z edukacją filozoficzną, nauczaniem łaciny w szkole czy miejscem sztuk wyzwolonych w nowoczesnej edukacji. Zwieńczeniem kongresu będzie dyskusja „Edukacja klasyczna w obronie cywilizacji” z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Rejestracja trwa do 18 listopada.

Lista uczestników wydarzenia jest tworzona zgodnie z kolejnością zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową. 

Dodatkowe pytania można przesyłać na adres e-mail: marcin.karkut@ore.edu.pl

Więcej informacji 

 

 

Metryczka

Data publikacji 19.11.2021
Data modyfikacji 23.11.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji i Nauki
Osoba udostępniająca informację:
Edyta Dzwonkowska
do góry