Moje skróty

Schowek

Pokaż (12)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Życzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska skierowała list do dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół i placówek oświatowych na terenie województwa mazowieckiego.

 
 
 
 
 
Warszawa, dn. 13 października 2021 r. 

logo MKO

 

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,

istotą Dnia Edukacji Narodowej, polskiego święta całej społeczności szkolnej, jest szczególne uhonorowanie Państwa pracy - Dyrektorów, Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz przekazanie wyrazów uznania za Państwa serce i poświęcenie.

Serdecznie dziękuję Dyrektorom i Nauczycielom za służenie młodym ludziom wsparciem, wiedzą i doświadczeniem; za zaangażowanie w prowadzenie zajęć, a także za przekazywanie młodzieży ponadczasowych wartości i rozbudzanie w nich pragnienia poznawania świata.

Dziękuję Pracownikom administracyjnym za wysiłek wkładany w sprawne funkcjonowanie szkół, i wszelką pomoc w tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni szkolnej.

Życzę wszystkim Państwu pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech praca zawsze będzie dla Państwa rozwijającą i kreatywną podróżą, pełną możliwości i inspiracji. Niech przynosi wiele radości, sukcesów oraz zapewnia poczucie satysfakcji.

Dzisiejsze uroczystości są również upamiętnieniem powstania Komisji Edukacji Narodowej, której celem była reforma systemu oświaty na miarę ówczesnych osiągnięć.

Obecnie epoka cyfryzacji i ciągły rozwój technologiczny także przyczyniają się do zmian w oświacie. Wierzę, że pomocne będą w tym zakresie środki finansowe wspierające szkoły w ramach różnych, nowych projektów i programów rządowych.

Każdemu z Nas zależy, żeby polska szkoła była miejscem nowoczesnym, rozwijającym talenty i zdolności, zarówno uczniów, jak i wszystkich osób pracujących na rzecz edukacji.

Jeszcze raz, składam Państwu – Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom administracyjnym wyrazy wdzięczności za realizowanie tak ważnej i wartościowej misji społecznej. Niech Państwa pasja oraz praca wykonywana z powołaniem będzie zawsze doceniana i zaowocuje licznymi osiągnięciami.

 

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 13.10.2021
Data modyfikacji 13.10.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mazowiecki Kurator Oświaty
Osoba udostępniająca informację:
Anna Miklas
do góry