Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Bezpieczne wakacje 2021 - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2021

24.06.2021

Podczas wideokonferencji Wojewody Mazowieckiego, przygotowanie Kuratorium do zapewnienia bezpiecznych wakacji dzieci i młodzieży przedstawiła Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty. W spotkaniu, obok Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, udział wzięli przedstawiciele mazowieckich służb i inspekcji.

 

Każdy rodzic może sprawdzić, czy wyjazd na który udaje się jego dziecko, odbywa się legalnie. Na stronie www.wypoczynek.mein.gov.pl, powinny być zgłoszone wszystkie formy zorganizowanego wypoczynku dla dzieci. Każdy kto organizuje wypoczynek, w przypadku braku umieszczenia zgłoszenia w bazie wypoczynku, podlega karze grzywny. Tej samej karze podlega, również organizator, który nie dopełni obowiązku informowania kuratora oświaty o zmianach okoliczności objętych zgłoszeniem wypoczynku (m.in. terminu wypoczynku, adresu wypoczynku). Pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie dokonują formalnej analizy spełniania przez organizatorów wszystkich wymogów przed zatwierdzeniem wypoczynku.

Organizatorzy z terenu województwa mazowieckiego zgłosili do bazy 3 034 wypoczynków, w tym: 1891 kolonii, 1074 półkolonii oraz 69 wyjazdów zagranicznych. W planowanych wyjazdach weźmie udział łącznie 145 296 uczestników. Bezpośrednio na Mazowszu będzie wypoczywać 33 647 osób na 174 koloniach oraz 598 na półkoloniach (stan na dzień 22 czerwca br.).

W tym roku, w ramach konkursu ofert na realizację wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego, dofinansowanie z dotacji Wojewody Mazowieckiego otrzymało 50 organizacji pozarządowych, na kwotę ponad 2, 2 mln zł.

Mazowiecki Kurator Oświaty podpisał list intencyjny z Chorągwią Mazowiecką ZHP, jednym z większych organizatorów wypoczynków dla dzieci i młodzieży, zgodnie z którym harcerze będą prowadzić w wakacje akcję informacyjną dotyczącą Narodowego Programu Szczepień dla dzieci i młodzieży.   

Więcej informacji o działaniach służb na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

  • Bezpieczne wakacje 2021
    Bezpieczne wakacje 2021
  • Bezpieczne wakacje 2021
    Bezpieczne wakacje 2021
  • Bezpieczne wakacje 2021
    Bezpieczne wakacje 2021

Metryczka

Data publikacji 24.06.2021
Data modyfikacji 15.09.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Edyta Dzwonkowska
do góry