Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Cykl filmów edukacyjnych "Kala i pszczoły" - Aktualności -

Nawigacja

Cykl filmów edukacyjnych "Kala i pszczoły"

Propozycja Fundacji APIKULTURA, dotycząca prowadzenia działań na rzecz rozbudzania w najmłodszych odbiorcach chęci i troski o ekosystem.

 
Warszawa,  16 czerwca 2021 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
WKS.552.141.2021.EG.

Dyrektorzy
przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

 

 

Szanowni Państwo,

przedstawiam Państwu cykl filmów edukacyjnych Kala i pszczoły, który został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wieloodcinkowy cykl video Kala i Pszczoły to najnowsza odpowiedź Fundacji APIKULTURA na zmiany współczesnego świata. Celem filmów jest rozbudzenie w najmłodszych odbiorcach, chęci troski o ekosystem, w którym funkcjonujemy oraz zaprezentowanie dobrych praktyk służących ekologii. Seria video Kala i Pszczoły dedykowana jest dla najmłodszych i wpisuje się tematycznie w program edukacyjny wychowania przedszkolnego oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Jednocześnie wszyscy dorośli i seniorzy odnajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne. Oficjalna publikacja odcinków zaplanowana została w okresie od 9 maja do 11 lipca 2021 r. na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA. Działania początkującej pszczelarki można śledzić między innymi na profilu facebook.com/FundacjaApikultura. Kolejne odcinki prezentowane będą w cotygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę. Specjalnie dla odbiorców zagranicznych, produkcja wydana została również w anglojęzycznej wersji dubbingowanej.

Instytucje edukacyjne oraz organizacje chcące aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa mogą kontaktować się z Fundacją APIKULTURA, która udostępni pełen pakiet odcinków, w celu realizacji m.in. lekcji poglądowych, tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych.

Wszystkie odcinki dostępne pod adresem: http://www.apikultura.pl/kala_i_pszczoly.php

Poniżej link do zwiastunu filmu Kala i pszczoły.

https://fb.watch/5QDkkICTRM/

                   Z poważaniem,

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek

 

 

Metryczka

17.06.2021
Data publikacji 17.06.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ewa Gawenda
Osoba udostępniająca informację:
Renata Karwat
do góry