Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Aktualności -

Nawigacja

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

10.06.2021

Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty podczas podsumowania XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” (10 czerwca) wręczyła wyróżnienia laureatom konkursu. Do tegorocznej edycji na terenie Mazowsza przystąpiło 4515 uczniów z 502 szkół podstawowych z terenów wiejskich.

 

Uczniowie przygotowali prace plastyczne na temat zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Hasło XI edycji nawiązywało do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane było z jubileuszem obchodzonym przez tę instytucję.

Głównym organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego na terenie województwa mazowieckiego udzielili m.in. Kuratorium Oświaty w Warszawie i Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

 

Gratulacje dla młodych artystów.

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Metryczka

Data publikacji 10.06.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Edyta Dzwonkowska
Osoba udostępniająca informację:
Edyta Dzwonkowska
do góry