Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” - Aktualności -

Nawigacja

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych do udziału w VII edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji i Nauki.

Tegoroczna misja programu „Podatki. To się opłaca” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa.

Aby dołączyć do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu. Po jego przesłaniu nauczyciele otrzymają bezpłatny zestaw edukacyjny zawierający scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, prezentację, materiały video, plakat edukacyjny i kartę konkursową. Materiały są dostępne online i zostały dostosowane do przeprowadzenia lekcji zdalnej.

Ministerstwo Finansów zachęca również do udziału w konkursie nawiązującym do tematu tegorocznej edycji. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez maksymalnie 3-osobowe zespoły uczniów filmiku na temat podatków.

Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 17 maja 2021 roku.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej programu.

Metryczka

Data publikacji 26.03.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Ministerstwa Finansów
Osoba udostępniająca informację:
Anna Miklas
do góry