Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” powraca - Aktualności -

Nawigacja

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” powraca

10.09.2020

Ministerstwo Finansów informuje, iż szósta edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” powraca po wakacjach. Tematyka tegorocznej edycji brzmi „Planujemy budżet” i odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Program jest skierowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i ich nauczycieli. Celem zaś pozostaje ukazanie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma budżet – czy to rodzinny czy państwowy – oraz jego umiejętne planowanie. Szkoły, które zgłoszą się do programu otrzymają zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych do przeprowadzenia dedykowanych zajęć (ilość ograniczona, po wyczerpaniu zapasów materiały dostępne w formie online).

Ponadto organizowany jest konkurs polegający na przygotowaniu i promocji przez maksymalnie 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby zostać zrealizowany w ich miejscowości. Do wygrania są: wycieczka do Warszawy, aparaty błyskawiczne i głośniki bezprzewodowe, zaś dla nauczycieli – czytniki e-booków.

Zgłaszać się do programu oraz nadsyłać prace konkursowe można do 30 września br. Wyniki ogłoszone zostaną zaś 21 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

Metryczka

Data publikacji 10.09.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Ministerstwa Finansów
Osoba udostępniająca informację:
Bartłomiej Furmanek
do góry