Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nagrody BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich.– zgłaszanie kandydatur - Aktualności -

Nawigacja

Nagrody BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich.– zgłaszanie kandydatur

28.08.2020

Od początku sierpnia trwa V ogólnopolska kampania społeczna „BohaterON – włącz historię!”. Zbliża się przyznanie w jej ramach Nagród BohaterONy 2020 im. Powstańców Warszawskich.

Wyróżnione zostaną nimi osoby, firmy i instytucje wyjątkowo zaangażowane w upowszechnianie wiedzy o polskiej historii XX wieku oraz prowadzenie edukacji historyczno-patriotycznej. Jedną z siedmiu kategorii, w jakich zgłaszać można kandydatów do nagrody jest nauczyciel.

Zgłoszenia nadsyłać można do 31 sierpnia poprzez wypełnienie dostępnego na stronie kampanii formularza i przesłanie jego skanu (wraz ze zgodą kandydata) na adres nagroda@bohateron.pl .

Laureatów w każdej z kategorii wyłoni Kapituła złożona z przedstawicieli rządu, środowisk kombatanckich, historyków i ambasadorów kampanii. Na podstawie ich głosów zostaną przyznane Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy. Od 14 września do 14 października potrwa zaś głosowanie online, w którym internauci zdecydują o laureatach Złotych BoharetONów Publiczności.

Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbędzie się w październiku podczas uroczystej gali w Warszawie.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie kampanii BohaterON, gdzie również będzie można oddać swój głos (od 14 września).

Metryczka

Data publikacji 28.08.2020
Data modyfikacji 16.09.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Fundacji SENSORIA i Fundacji ROSA
Osoba udostępniająca informację:
Bartłomiej Furmanek
do góry