Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Powszechny Spis Rolny 2020 - działania edukacyjne - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powszechny Spis Rolny 2020 - działania edukacyjne

30.07.2020

Główny Urząd Statystyczny informuje, iż wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocznie się kolejna edycja Powszechnego Spisu Rolnego, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 roku.

Statystyka publiczna dostarcza społeczeństwu, administracji publicznej i podmiotom gospodarczym rzetelnych danych o krajowej sytuacji ekonomicznej, demograficznej, społecznej i o środowisku naturalnym. Są one niezwykle cennym elementem istotnym dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju państwa, społeczeństwa oraz gospodarki.

Informacje statystyczne pozyskane w spisie rolnym pozostają jedynym źródłem pozwalającym na szczegółową charakterystykę rodzimego sektora rolnego. Dzięki tym danym władze regionalne i centralne są w stanie planować odpowiednie działania i podejmować racjonalne kroki służące rozwojowi polskiego rolnictwa.

GUS zwraca się do organów systemu oświaty z prośbą o wsparcie w promocji jego działań edukacyjnych dotyczących upowszechniania wiedzy o spisie. Od września planowany jest szereg akcji ukierunkowanych na ukazanie młodym ludziom wpływu Powszechnego Spisu Rolnego na życie każdego Polaka. Regionalne Urzędy Statystyczne będą zgłaszać się z propozycjami organizacji zajęć edukacyjnych w szkołach, wysyłki materiałów on-line oraz konkursów dla nauczycieli i uczniów.

Więcej informacji o spisie uzyskać można na stworzonym przez GUS portalu "Powszechny Spis Rolny 2020" lub poprzez kontakt z Departamentem Edukacji i Komunikacji GUS.

Metryczka

Data publikacji 30.07.2020
Data modyfikacji 30.07.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
materiały Głównego Urzędu Statystycznego
Osoba udostępniająca informację:
Bartłomiej Furmanek
do góry