Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ponad 13 tys. wniosków o bezpłatne środki ochrony i wsparcie dla szkół ponadpodstawowych - Aktualności -

Nawigacja

Ponad 13 tys. wniosków o bezpłatne środki ochrony i wsparcie dla szkół ponadpodstawowych

Do Ministerstwa Edukacji Narodowej już ponad 13 tys. wniosków zostało złożonych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych o dyspensery i płyn do dezynfekcji. Do tej pory w szkołach zamontowano już ponad 3 tys. takich urządzeń. Od 3 czerwca br. wnioski o takie wsparcie mogą składać również dyrektorzy szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia, szkół specjalnych przysposabiających do pracy. Mają

Wspólna decyzja MEN i Ministerstwa Zdrowia

Możliwość stopniowego uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Montaż dyspenserów rozpoczął się 25 maja i jest stopniowo realizowany w poszczególnych szkołach oraz placówkach oświatowych, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

Prosty wniosek do wypełnienia

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji są dostarczane i montowane bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku.

Zainteresowani dyrektorzy są zobowiązani do złożenia wniosku zamieszczonego na stronie https://soi.mz.gov.pl, w zakładce Szkoły w terminach:

  • Szkoły podstawowe, szkoły muzyczne I stopnia i poradnie – do 3 czerwca br.
  • Szkoły ponadpodstawowe – do 8 czerwca br.

Metryczka

Data publikacji 03.06.2020
Data modyfikacji 03.06.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry