Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI” - Aktualności -

Nawigacja

„Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie - PRODUKT POLSKI”.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych. Zakup produktów krajowego pochodzenia wspiera przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, a także samorządy. 

Od 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odnoszące się do dobrowolnego znakowania środków spożywczych informacją PRODUKT POLSKI. Przepisy te dają producentom możliwość wyróżniania na rynku produktów wyprodukowanych w Polsce z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją PRODUKT POLSKI, konsumentom zaś umożliwiają odnalezienie na sklepowej półce krajowego asortymentu. Znak PRODUKT POLSKI dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia traktują jako jedno z kryteriów wyboru produktów rolno-spożywczych.

Materiały informacyjno-promocyjne dostępne są na stronach: 
www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/ oraz www.gov.pl/web/produktpolski.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępniło nowe materiały informacyjne do bezpłatnego pobrania i wykorzystania, dostępne na stronie: www.gov.pl/web/produktpolski/multimedia.

Metryczka

Data publikacji 29.04.2020
Data modyfikacji 29.06.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
Osoba udostępniająca informację:
Anna Bednarska
do góry