Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kształcenie na odległość – lekcje z TVP, nowe regulacje oraz poradnik dla szkół - Aktualności -

Nawigacja

Kształcenie na odległość – lekcje z TVP, nowe regulacje oraz poradnik dla szkół

25.03.2020

      

 • Nowe rozwiąznia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. TVP rozpoczęła emisję materiałów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku. Emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00. Powtórki tego samego dnia o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka.
  Szczegółowe informacje na temat„Szkoła z TVP” – propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych

 • Ruszyły pierwsze lekcje z TVP dla szkół podstawowych. „Szkoła z TVP” to propozycja TVP i MEN na wzbogacenie oferty edukacyjnej, skierowana do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji od poniedziałku do piątku będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych. Znajdą się także na VOD.TVP.PL.
  Szczegółowe informacje na temat „Szkoły z TVP” - dla uczniów szkół podstawowych

 • Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. 
  Szczegółowe informacje na temat nowych regulacji.

       

 • Aby wesprzeć dyrektorów i nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie. Poradnik jest podzielony na kilka części i zawiera wskazówki dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Odrębne fragmenty zostały poświęcone wychowaniu przedszkolnemu oraz edukacji wczesnoszkolnej, wczesnemu wspomaganiu rozwoju w warunkach domowych, przygotowaniu do egzaminów, wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  kształceniu zawodowemu czy kwestiom bezpiecznej pracy przy komputerze i w internecie. Ostatnia część informatora to z kolei informacje o e-narzędziach i e-materiałach, które mogą być wykorzystane w pracy zdalnej z uczniami.
  Szczegółowe informacje dotyczące poradnika jak organizować zdalne nauczanie.
   

                

Metryczka

Data publikacji 25.03.2020
Data modyfikacji 20.04.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry