Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kształcenie na odległość – nowe regulacje oraz poradnik dla szkół - Aktualności -

Nawigacja

Kształcenie na odległość – nowe regulacje oraz poradnik dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nowe regulacje dotyczące kształcenia na odległość. Aby wesprzeć dyrektorów i nauczycieli Ministerstwo przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie.

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

               Szczegółowe informacje na temat nowych regulacji.

  • Aby wesprzeć dyrektorów i nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie. Poradnik jest podzielony na kilka części i zawiera wskazówki dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Odrębne fragmenty zostały poświęcone wychowaniu przedszkolnemu oraz edukacji wczesnoszkolnej, wczesnemu wspomaganiu rozwoju w warunkach domowych, przygotowaniu do egzaminów, wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  kształceniu zawodowemu czy kwestiom bezpiecznej pracy przy komputerze i w internecie. Ostatnia część informatora to z kolei informacje o e-narzędziach i e-materiałach, które mogą być wykorzystane w pracy zdalnej z uczniami.

                Szczegółowe informacje dotyczące poradnika jak organizować zdalne nauczanie. 

Metryczka

Data publikacji 25.03.2020
Data modyfikacji 25.03.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry