Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wsparcie udzielane przez psychologów i pedagogów w związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2 - Aktualności -

Nawigacja

Wsparcie udzielane przez psychologów i pedagogów w związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2

Apel do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o zorganizowanie wsparcia przez zatrudnionych specjalistów dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli

Warszawa, dnia 25 marca 2020 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
WKS.5751.12.2020.MW

Dyrektorzy
przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

z uwagi na trudny czas epidemii ogłoszonej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, uprzejmie proszę dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o zorganizowanie wsparcia przez zatrudnionych specjalistów: psychologów, pedagogów dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli.

Pamiętajmy, aby nasze komunikaty oraz informowanie o różnych sytuacjach, były adekwatne do rozwoju uczniów. Proszę wesprzeć Rodziców, aby byli wyczuleni przede wszystkim na zmianę zachowania swojego dziecka. Aktywnym dotychczas dzieciom, nastolatkom trudno odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości, co często powoduje zamykanie się w sobie, unikanie rozmów oraz izolację.

W apelu skierowanym do Państwa nie chodzi o żadne spektakularne działania czy inicjatywy, ale proste rozwiązania, które uporządkują nasze myśli, nasz sposób działania, czy postępowania i to co daje nadzieję, że ten trudny czas pokonamy.

Jestem przekonana, że dyżurujący specjaliści pomogą w odnalezieniu się w obecnej rzeczywistości, przezwyciężeniu lęku czy niepokoju oraz odpowiedzą na trudne pytania. Wsparcie może być zorganizowane np. w formie porad telefonicznych, e-mailowych lub przy użyciu innych dostępnych komunikatorów.

Zadbajmy o zdrowie psychiczne całej społeczności szkolnej i nas wszystkich. Pomagajmy, bo warto w tym trudnym czasie wzajemnie się wspierać.

Z poważaniem

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek

 

 

Metryczka

Data publikacji 25.03.2020
Data modyfikacji 25.03.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Małgorzata Wojtaszewska
Osoba udostępniająca informację:
Anna Laskowska
do góry